Permanente make up na een ooglidcorrectie

21/07/2025

2 minuten leestijd

Bij een ooglidcorrectie worden de onderste of bovenste oogleden operatief gecorrigeerd.
Dit kan een oplossing bieden voor hangende oogleden of andere klachten zoals vermoeidheid of zelfs gezichtsverlies, dit kan dus om medische redenen of om estetische redenen. De behandeling gebeurt onder plaatselijke verdoving en is vrijwel volledig pijnloos.
Overweegt u permanente make up aan de ogen kort voor of na een ooglidcorrectie dan dient u met het volgende rekening te houden.
Allereerst is het sterk aangeraden om een permanente eyeliner pas na de ooglidcorrectie te laten plaatsen, indien het in de andere volgorde gebeurd loopt u het risico dat de eyeliner of pmu wordt scheef getrokken. De huid wordt namelijk opgespannen waardoor vervormingen van de permanente make up niet uit te sluiten zijn. Indien je dus een ooglidcorrectie op korte termijn hebt gepland (maanden) dan zou ik even wachten met de permanente eyeliner, is dit echter nog toekomstmuziek (jaren), dan kan je gerust eerst voor de permanente eyeliner kiezen en pas x aantal jaar later de ingreep laten uitvoeren, mocht er dan nadien toch nog iets moeten aangepast worden aan de eyeliner, dan kan dit nog steeds. Verder dient u toch minimum een 6 tot 8 weken na de ooglidcorrectie te wachten vooraleer de permanente make up te laten uitvoeren, dit om de wonde de kans te geven voldoende te genezen en om infecties te voorkomen. Best informeert u ook nog eens bij uw behandelende arts welke wachttijd hij adviseert. Overweegt u een ooglidcorrectie, dan kunnen wij je 'The Clinic Latem' sterk aanbevelen. Consultatie kan ter plaatse in ons instituut bij dokter Van Grembergen, de eigenlijke ingreep gebeurt uiteraard in de kliniek in Sint-Martens-Latem, uitvoerende arts is in dit geval plastisch chirurg dokter Carl Van Waes.